Radca prawny Wejherowo

Zdarza się, że radca prawny jest utożsamiany z prawnikiem, choć osoby wykonujące te dwa zawody posiadają zupełnie odmienne kompetencje. Dzieje się tak za sprawą pewnej istotnej różnicy w poziomach odebranego wykształcenia. Mówiąc prościej – każdy radca prawny to prawnik, jednak nie każdy prawnik jest radcą prawnym. Co ciekawe, człowiek pracujący w tym zawodzie posiada te same kompetencje co adwokat, jednak mimo to te funkcje nie są tożsame. W takim razie czym różnią się te dwie profesje i kogo tak naprawdę potrzebujesz w swojej firmie?

Radca prawny Wejherowo - Specyfika zawodu 

Prawnikiem może się tytułować każda osoba, która ukończyła studia magisterskie na prawniczym kierunku. Natomiast radcą prawnym zostaje ten, kto odbył trzyletnią aplikację, w trakcie której zaliczył praktyki oraz zdał egzaminy wewnętrzne i zawodowe. Następnie ktoś taki zostaje wpisany na listę radców prawnych.

Radca prawny (Wejherowo) zajmuje się rozwiązywaniem szeroko pojętych problemów prawnych, które przedsiębiorca napotyka na swojej drodze. Oferuje porady oraz konsultacje w przypadku różnych spraw. Zajmuje się także sporządzaniem projektów różnego rodzaju dokumentów oraz umów podpisywanych przez firmę. Dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo, że na którymś z etapów pojawi się błąd lub dojdzie do jakichkolwiek nadużyć po jednej ze stron.

Ponadto może również reprezentować przedsiębiorcę przed sądami na niższych szczeblach, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym lub Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W trakcie rozpraw radca prawny ma możliwość pełnienia roli pełnomocnika albo obrońcy, w zależności od potrzeb klienta.

L-inkaso – radca prawny Wejherowo

W L-inkaso oferujemy usługi renomowanych radców prawnych. Wejherowo i okolice to miasta, gdzie dzięki ogromnej wiedzy uzyskanej podczas studiów, aplikacji oraz gromadzonej samodzielnie w trakcie wykonywania zawodu jesteśmy w stanie zapewnić obsługę prawną na najwyższym poziomie. W naszym biurze pracują osoby, które potrafią znaleźć innowacyjne, kreatywne, ale przede wszystkim skuteczne rozwiązanie dla każdej sprawy. Jesteśmy elastyczni, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby miał pewność, że sytuacja, w jakiej się znajduje, zakończy się dla niego pomyślnie.

Jeśli poszukujesz radcy prawnego w Wejherowie dla Twojej firmy, zachęcamy do kontaktu. Możesz zgłosić się do nas telefonicznie, mailowo lub osobiście w jednym z naszych biur – we Władysławowie na ulicy Stadionowej 6 bądź w Gdańsku na ulicy Wielkopolskiej 36/1. W razie problemów, których rozwiązanie wymaga wiedzy radcy prawnego, zaufaj firmie L-inkaso.